SMSy marketingowe

Od dawien dawna posiadam telefon w sieci Orange. Na początku otrzymywałem od operatora SMSy marketingowe (np. zaproszenia do różnego rodzaju loterii, informacje o jakiś promocyjnych ofertach). Ponieważ nie lubię być spamowany reklamami, więc postanowiłem wyłączyć otrzymywanie takich SMSów. Jak tego dokonać? Otóż wystarczy zadzwonić do biura obsługi klienta (niestety takie połączenie zazwyczaj jest płatne, ale ta złotówka to niewielki koszt w zamian za komfort nie otrzymywania niepotrzebnych SMSów) i poprosić o nie przesyłanie SMSów marketingowych.

Uwaga: po zmianie taryfy ustawienie się zresetowało i znów zacząłem otrzymywać smsy marketingowe. Po ponowieniu tego procesu znów miałem święty spokój.

Uwaga2: w ten sposób wyłączymy tylko otrzymywanie smsów marketingowych od operatora. Jeśli brałeś udział w jakiś smsowych konkursach lub loteriach organizowanych przez zewnętrzne podmioty, to musisz ręcznie w każdej takiej firmie wypowiedzieć zgodę na otrzymywanie smsów marketingowych, lub skontaktować się z biurem obsługi klienta i podać numery telefonów z jakich takie SMSy do Ciebie przychodziły. BOK skontaktuje się z odpowiednimi firmami informując je, że nie chcesz od nich otrzymywać SMSów marketingowych. Poza tym zanim weźmiesz udział w jakimś konkursie zastanów się, czy wzięcie udziału w konkursie nie wiąże się automatycznie z wyrażeniem zgody na otrzymywanie różnego rodzaju informacji marketingowych. Często podpisując różnego rodzaju umowy (np. o założenie konta w banku) w formularzu rejestracyjnym jest kilka pól w których musisz wyrazić różne zgody. Zazwyczaj pierwsze pole dotyczy wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu np. świadczenia usług (bank musi przecież przetwarzać Twoje dane osobowe, aby prowadzić Twój rachunek), ale np. drugie pole na wyrażenie zgody może być opcjonalne i dotyczy np. otrzymywania informacji marketingowych przez daną firmę i/lub też firmy partnerskie. Czytaj dokładnie jakie zgody wyrażasz i gdy nie ma obowiązku wyrażenia danej zgody, to nie zaznaczaj tego pola a unikniesz w przyszłości niepotrzebnego zawracania głowy durnymi SMSami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *