Opera – wygodne korzystanie z wyszukiwarek

Opera to obecnie czwarta co do popularności przeglądarka internetowa. Można ją pobrać ze strony www.opera.com, do czego gorąco zachęcam. Jedną z rzeczy, które bardzo mnie się podobają w Operze, to integracja kilku popularnych wyszukiwarek z paskiem adresu.

Otóż wpisując na pasku adresu zamiast adresu strony internetowej specjalne słowo kluczowe (zazwyczaj jest to jedna bądź dwie litery) i szukają frazę można odpalić wyszukiwarkę internetową (słowo kluczowe od frazy należy obowiązkowo oddzielić spacją!). Przykładowo wpisując a laptop Dell (nie zapomnij nacisnąć Entera) włączy się strona allegro z wynikami wyszukiwania laptopów marki Dell.

opera - pasek adresu

Inne dość popularne słowo kluczowe to g (wyszukiwarka google). Np. wpisując na pasku adresu g Excel tabele przestawne pojawią się wyniki wyszukiwania dla frazy Excel tabele przestawne w wyszukiwarce Google (jest to wygodne, gdyż nie trzeba na pasku adresu wpisywać www.google.pl a następnie w wyszukiwarce szukanej frazy, tylko w jednym kroku można wykonać te dwie czynności na raz).

Poniżej przedstawiam najpopularniejsze słowa kluczowe (działają one z polską wersją językową Opery)

Słowo kluczowe Wyszukiwarka
g Google
a Allegro
b Bing
y Yahoo
c Ceneo
w Wikipedia
h Szukaj w historii
f Znajdź na stronie
t Pomoc techniczna Opery

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *