Gesty myszy w Operze

Gesty myszy (ang. mouse gestures) – kombinacja ruchów i kliknięć myszy komputerowej, które oprogramowanie rozpoznaje jako konkretne polecenie. Ułatwia to dostęp do najczęściej używanych funkcji programu lub może być ułatwieniem dla osób mających problemy z obsługą klawiatury

Opera to obecnie czwarta co do popularności przeglądarka internetowa. Można ją pobrać ze strony www.opera.com, do czego gorąco zachęcam. Jedną z ciekawszych funkcji przeglądarki Opera, są właśnie gesty myszy. Wyobraź sobie taką sytuację: przeglądając strony internetowe z pewnością trzymasz rękę na myszce. Jeśli chcesz przejść na poprzednio odwiedzoną stronę, to należy kliknąć w przycisk Wstecz. Niby banał, ale jeśli obecnie kursor myszy znajduje się „do dole ekranu” to musisz wykonać dość długi ruch myszą, aby dojechać do góry i kliknąć w przycisk Wstecz. Opcjonalnie możesz nacisnąć klawisz BackSpace, ale jest to niewygodne, gdyż trzeba zdjąć rękę z myszy, nacisnąć klawisz BackSpace i z powrotem położyć rękę na myszce.

Można jednak prościej. Bez odrywania ręki z myszy, jak również, bez nabijania niepotrzebnych kilometrów. Wystarczy nacisnąć prawy przycisk myszy i przesunąć mysz w lewo (tak aby „narysować” poziomą kreskę) a następnie puścić prawy przycisk myszy. Jeśli gest został prawidłowo wykonany, to efekt będzie taki sam, jak kliknięcie w przycisk Wstecz.

Poniższa tabela przedstawia inne popularne gesty myszy w Operze

opera - gesty myszy

Źródło: http://browsehappy.pl/gesty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *